Praca geologiczne

Geolodzy z Bielska-Białej – o nas

Dajemy solidne podstawy

Firma Saturn z Bielska-Białej działa w branży geologii inżynierskiej, hydrogeologii i geotechniki już od 1997 roku, możemy zatem pochwalić się już ponad 15-letnim doświadczeniem w wykonywaniu badań geologicznych i hydrogeologicznych. Na zlecenia Klientów wykonujemy m. in. profesjonalne sondowanie geotechniczne, rozumiemy bowiem, jak wielkie znaczenie w projektowaniu posadowienia ma właściwe i dokładne określenie rodzaju podłoża budowlanego oraz jego parametrów. Geolodzy i geotechnicy z bogatym doświadczeniem gwarantują precyzyjne badanie ośrodka gruntowego w celu wykonania fundamentów budynków, konstrukcji ziemnych i podziemnych, a także dróg oraz mostów.

Świadczymy także usługi z zakresu badań hydrogeologicznych, w ramach których określamy zasoby eksploatacyjne ujęć wód podziemnych i źródeł. Określamy warunki hydrogeologiczne dla inwestycji mogących oddziaływać na środowisko. Wykonujemy nadzory geologiczne i geotechniczne  na budowach,  które wiążą się z rozpoznaniem podłoża, badaniami zagęszczenia i nośności nasypów oraz warstw podbudowy.
 
Nasza firma dysponuje mocno rozbudowanym zapleczem geologicznym. Posiadamy własne laboratorium, gdzie zajmujemy się badaniem gruntu oraz specjalistyczny sprzęt, za pomocą którego wykonujemy wiercenia i sondowania geologiczne. Dokładamy wszelkich starań, by jak najdokładniej określić parametry mechaniczne i wytrzymałościowe gruntu. Zapewniamy także wysokiej jakości dokumentacje i ekspertyzy geologiczne.
 
Dzięki rzetelności i profesjonalizmowi naszych geologów, zdobyliśmy zaufanie szerokiego grona Klientów, przede wszystkim firm z Bielska–Białej i okolic, ale również z terenu Małopolski, Śląska i całego kraju.
 
Geologia to nasza pasja!